یک تیم تحقیقاتی اخیرا در هلند کشف کرده است که ورزش کردن تاثیر بسزایی در یاداوری مفاهیم اموخته شده و یا فرایند به یاد سپردن دارد

به صورتی که شما وقتی مطالعه ای میکنید و یک چیزی را به ذهن میسپارید اگر تا 4 ساعت بعد از مطالعه حداقل 10 دقیقه بدوید یا طناب بروید و ورزش های دیگری انجام بدهید 10 برابر بیشتر از حالت معمولی مطالب را در ذهنتان نگاه خواهید داشت!!!

در این ازمایش به 72 نفر 90 تصویر داده‌شده و از آن‌ها خواسته شد تا مطالبی را در مورد آن تصاویر بیاموزند. سپس افراد به سه گروه تقسیم شدند. یک گروه بلافاصله بعد از آموزش ورزش کردند. گروه دیگر 4 ساعت بعد از آن و در گروه دیگر اصلاً فعالیت ورزشی صورت نگرفت. آزمون‌هایی برای هر سه گروه بعد از دو روز صورت گرفت و در حین آن فعالیت مغزی آن‌ها هم توسط ام آر آی بررسی شد. مطالعه نشان داد که توان به یادآوردن در گروهی که بعد از 4 ساعت از یادگیری ورزش کرده بودند بیش از دو گروه دیگر بود.

محققین به‌ درستی نمی‌دانند علت این روند چیست ولی ذکر می‌کنند مطالعات قبلی نشان داده که در حیوانات آزاد شدن مواد شیمیایی به نام کاتکول آمین‌ها بعد از ورزش می‌تواند فرایند آموزش و حافظه را تقویت کند. پس این که ورزش می کنید خیلی خوب است مخصوصا اگر این 4 ساعت را هم رعایت کنید.

منبع:تبیان


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei

آخرین جستجو ها

جامعه ای سالم آینده ای روشن ButterBlue DNA ..پاور پلاس..+ از هَر دری سُخَنی شرکت مسافربری پیک صبا ارومیه نقد فیلم و سریال های روز دنیا و بالییوود و هالیوود تعمیرگاه کولر گازی و پکبج محمد مبین نبوی